Czy Dieta Dukana pomoże mi schudnąć?

Dieta dukana okazała się prawdziwym wybawieniem dla wielu osób, które do tej pory bez powodzenia usiłowały schudnąć. Wiele osób ma podobne doświadczenia jak Kasia, która twierdzi „Od dziecka miałam skłonność do nadwagi. Po wszystkich dietach, które stosowałam czułam się okropnie. Zawsze nawet jeśli udało mi się schudnąć to potem i tak następował efekt – jo jo.

Próbowałam różnego rodzaju suplementów i tabletek wszystko na nic. Dopiero kiedy koleżanka zwierzyła mi się, że dieta proteinowa pozwoliła jej schudnąć moje życie się zmieniło. Książka dr. Dukana okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”! Pierwsze 8 kg straciłam w mgnieniu oka to był tak zwany pierwszy etap. W dalszym okresie diety pozbyłam się kolejnych 10 kg. Czuję się świetnie na tej diecie. Teraz już tylko raz w tygodniu jem same posiłki proteinowe – co pozwala mi utrzymać niską wagę. Oprócz tego zaczęłam też regularnie ćwiczyć”

Dieta dukana ma wielu zwolenników, wśród osób, które nie lubią za bardzo regularnych ćwiczeń. Marta od zawsze odchudzała się przy pomocy suplementów osłabiających uczucie łaknienia. Niestety zawsze po zakończonej kuracji waga wracała na miejsce. Dopiero gdy zaczęła stosować dietę proteinową kilogramy przestały powracać. Jej uwagę przyciągnęło to, że w tej diecie nie trzeba w ogóle stosować żadnych ćwiczeń – szczególnie na początku tej diety.

Marta schudła w ciągu pierwszych 7 dni ponad 4 kilogramy.
Zaletą diety dukana jest także to, że jest ona o wiele bardziej urozmaicona niż inne diety. Elżbieta, która także schudła dzięki tej diecie – chwali sobie to że mogła jeść bardzo różnorodne i urozmaicone posiłki.

Po przeczytaniu książki zrobiła duże zakupy aby zaopatrzyć się w odpowiednie składniki i rozpoczęła odchudzanie. Efekty przyszły prawie natychmiast. „Najlepsze było to, że szybko chudłam a wcale nie odczuwałam uczucia głodu. Wprawdzie przez pierwsze kilka dni czułam się troszkę osłabiona ale szybko wszystko wróciło do normy. Myślę, że to bardzo dobra dieta”

To prawda twórca diety dukana nie zaleca żadnej głodówki. Można jeść do syta ale oczywiście tylko zalecane produkty. Jest to dieta szczególnie dobra dla osób, które nie cierpią uczucia głodu.

Podobne doświadczenia ma Ewa „Zrezygnowałam z wielu diet ponieważ nie wystarczało mi siły woli. Zawsze jak musiałam z czegoś zrezygnować to było to dla mnie bardzo trudne. Udawało mi się wytrzymać najwyżej kilka dni! To jednak było zawsze zbyt krótko aby uzyskać jakieś efekty. Najgorzej, że po takiej diecie zawsze kończyło się jedzeniem słodyczy.

Usłyszałam o diecie dukana w jakimś programie telewizyjnym i postanowiłam spróbować. Na początku najtrudniej było mi zrezygnować ze słodyczy ale udało się. Teraz jestem już w ostatniej fazie tej diety i nareszcie mam uczucie, że udało mi się schudnąć na dobre. Bardzo cieszę się, kiedy moi znajomi komentują to że jestem szczuplejsza”
Bardzo ciekawej jest to co przydarzyło się Marioli – „ zawsze bałam się, że jak schudnę to moje ciało nie będzie za dobrze wyglądało.

Kiedyś w gazecie widziałam zdjęcia dziewczyny, która miała okropnie obwisłą skórę na brzuchu po tym jak bardzo szybko schudła. Wyglądało to okropnie. Na szczęście po zastosowaniu diety dukana nie ma takich efektów. Chudnie się całkiem szybko a skóra cały czas jest gładka i jędrna – to dzięki dużej zawartości białka i naturalnego kolagenu w diecie”
Nie zawsze udaje się schudnąć za pierwszym razem.

Aleksandra opowiada o swoich próbach odchudzania na diecie dukana. „Zbliżał się ślub mojej koleżanki, niestety mnie nie udawało się zmieścić w moją ulubioną kieckę. Szukałam więc skutecznego sposobu na schudnięcie w jak najkrótszym czasie. Jestem osobą bardzo aktywną zawodową więc wszelkie metody typu ćwiczenia czy zajęcia w fitness klubie odpadały, nie miałam zwyczajnie na to czasu. Znalazłam na szczęście w Internecie informacje o diecie dukana.

Od razu stwierdziłam, że to coś dla mnie. Pomyślałam sobie, że aby zmieścić się w moją sukienkę to wystarczy jak zastosuję tylko sam pierwszy etap. Efekt przerósł moje największe oczekiwania. Schudłam 5 kilo i wyglądałam szałowo w mojej sukience. Po weselu jednak znowu szybko przytyłam. Postanowiłam znowu zastosować dietę dukana tym razem aż do końca.

Teraz jestem już lżejsza o jakieś 11 kg. Dieta dukana to świetnie rozwiązanie dla wszystkich, którzy tak jak ja prowadzą własny biznes i nie mają czasu na uprawianie sportu czy stosowanie jakichś wyszukanych diet.