Dieta białkowa a zdrowie

Każda dieta powinna być przeprowadzona po konsultacji lekarskiej. Sama dieta Dukana nie cieszy się uznaniem wśród dietetyków, którzy zarzucają jej zbyt małą ilość witamin (jedna porcja owoców czy warzyw dziennie to za mało) czy glukozy potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Dieta proteinowa, bazująca na produktach białkowych, ma jednak korzystny wpływ na nasz organizm, czego dowodzą, znane od lat, prozdrowotne właściwości białek.

Dieta Dukana zaleca spożywanie ryb, które, jak wiadomo, są produktami zawierającymi wiele cennych składników, w tym kwasy omega-3 potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Białka zwierzęce słyną również ze swych właściwości wzmacniających i przyspieszających gojenie się ran.

Dieta Dukana zaleca też picie wody mineralnej, która oczyszcza organizm z toksyn, wyeliminowanie słodyczy oraz aktywność fizyczną, która jest szalenie istotna dla poprawy wyglądu sylwetki.

Diecie Dukana zarzuca się monotonność, jednak przyglądając się posiłkom, które spożywamy na co dzień, także przydałoby się niejednokrotnie urozmaicenie. Możliwości jest wiele i tylko od nas zależy, czy każdego dnia spożywać będziemy to samo, czy skorzystamy z gotowych przepisów, których w diecie Dukana na poszczególne fazy nie brak.