Dieta Dukana a alkohol

Dieta Dukana nie jest łatwą dietą, ale tu paradoks jest najłatwiejszą na jakiej do tej pory byłam. Będąc na tej diecie trzeba trochę napracować się w kuchni, ponieważ podstawą diety jest białko, które w większości spożywamy po obróbce czy to pieczenia czy gotowania.

Nie można jest też tzw. wygodnych produktów, które można kupić gotowe, a tylko odgrzać w domu i zjeść. O ile gotowe jedzenie można zastąpić posiłkami przyrządzanymi w domu z produktów białkowych o tyle, nie wiem czym zastąpić alkohol.

Najtrudniejsze jest to, że będąc na dukanie nie można pić alkoholu, alkohol jest ZABRONIONY. Żadnego piwa, wina, wódki czy innych alkoholi.

Oczywiście jeśli wypijemy kieliszek czerwonego wina, albo ze dwa kieliszki wódki, to nie umrzemy, ale efekt odchudzania będzie na pewno dużo gorszy, niż gdybyśmy alkoholu nie piły, a mi zależy aby nadal chudnąć.

Czym zastąpić alkohol w diecie dukana?

Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł, aby alkohol w tej diecie zastapić jakimś bezalkoholowym drinkiem.

Ponieważ można pić jogurt, to pomyślałam, że drink na bazie jogurtu naturalnego byłby świetny. Kiedy byłam w Turcji piłam napój o nazwie Ajran, bardzo smaczny i orzeźwiający, zresztą bardzo popularny nie tylko wśród mieszkańców, ale także i wśród turystów.

Podaję przepis

2 kubki jogurtu naturalnego

1/2 szklanki wody

2 ząbki czosnku

sól, pieprz, mięta

Wykonanie

Do dzbanka wlewamy wodę, jogurt i dodajemy zmiażdżony czosnek. Doprawiamy solą i pieprzem. Ajran podaje się schłodzony. Smakuje wybornie