Dieta Dukana a nowa dieta 36s

Podejmując się odchudzania, każda osoba ma świadomość tego, że potrzebna jest ogromna motywacja, by udało się osiągnąć wyznaczony cel. Niemniej jednak większości z nas zależy na tym, by efekty te osiągnąć jak najszybciej. Taką możliwość daje dieta Dukana. To właśnie z tego powodu zrobiła furorę wśród wielu osób odchudzających się. Już po kilku tygodniach trwania w pierwszej fazie – uderzeniowej – można stracić kilkanaście kilogramów. Potem masa ciała co prawda nie spada tak szybko, ale samo to jest sporą zachętą, by wytrwać w diecie. Można by było zatem przypuszczać, że dieta Dukana nie ma sobie równych. Ale czy faktycznie? Trzeba pamiętać, że dieta Dukana poza swoją skutecznością, co jest jej niewątpliwą zaletą, ma także „ciemną stronę”. Chodzi o skutki uboczne, jakie może wywołać stosowanie takiej kuracji na dłuższą metę. Ceną, jaką można zapłacić za ekspresową utratę masy ciała jest zagrożenie nerek oraz mózgu. A to dlatego, że dostarczanie tak dużej ilości białka nie jest korzystne dla organizmu, wręcz mu szkodzi.

Ranking, opinie oraz test – Dieta Dukana w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa
Sprawdzone i przetestowane – dieta w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa
cukrzyca
Dokładnym przeciwieństwem diety Dukana jest stosunkowo nowa dieta 36s. Jej główne założenie to stopniowa utrata masy ciała w ciągu 21 dni. Efekty odchudzania nie są spektakularne, bo jest to najczęściej 6-8 kilogramów. Jednak dieta 36s w przeciwieństwie do diety Dukana jest całkowicie bezpieczna. Przede wszystkim dostarcza organizmowi wszystkich cennych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jadłospis jest urozmaicony, co nie powoduje monotonii. Co najważniejsze, posiłki są tak skomponowane, by nie obciążały żadnych organów – ani nerek, ani mózgu, jak to miejsce ma w przypadku diety Dukana.

Trzeba pamiętać, że w odchudzaniu nie liczy się moda i szybkie efekty. Najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz możliwość utrzymania efektów kuracji odchudzającej na zawsze. Dieta Dukana, daje ekspresowe rezultaty i jeszcze szybszy efekt jo-jo. Dzięki temu, że odchudzanie z dietą 36s przebiega w sposób stopniowy, efekt jo-jo się nie pojawia.