Dla kogo jest Dieta Dukana?

Dieta Dukana? Idealna dla mężczyzn – usłyszałem w radiu. Dlaczego by nie spróbować.
Podobno facet ma być tylko trochę ładniejszy od diabła. Podobno… Ja mam jednak nieco większe wymagania wobec siebie.
Kiedy więc brzuch zaczął mi niebezpiecznie wylewać się znad paska u spodni, a wejście na czwarte piętro stanowiło duży problem, postanowiłem działać. Dieta Dukana? Idealna dla mężczyzn – usłyszałem w radiu. Dlaczego by nie spróbować.

Szybka wizyta w księgarni i stałem się posiadaczem książki „Nie potrafię schudnąć” – to Dieta Dukana w pigułce. Już pierwszy rozdział mnie uspokoił: można jeść mięso, duże ilości mięsa!!. I nie trzeba liczyć kalorii. Co za ulga! Wyobrażacie sobie faceta, który do pracy wędruje z tabelami kalorycznymi i marchewkami na drugie śniadanie? Na szczęście plan protal zakładał, że mogę jeść męskie dania i męskie porcje.
Tak ! dieta Dukana to wprost idealna dieta dla mnie.

Co mi dała dieta Dukana?

Już po miesiącu byłem chudszy o cztery kilogramy, poprawiła mi się też kondycja. Przede wszystkim nabrałem energii do ćwiczeń. Po pięciu tygodniach stosowania diety proteinowej zajrzałem na siłownię. Ani się obejrzałem, jak bywałem tam trzy razy w tygodniu. Tak, ja – typowy „kanapowiec” który najbardziej lub sport w telewizji. Po trzech miesiącach byłem szczuplejszy i mogłem się pochwalić lepiej wyrobionymi mięśniami.

Dieta Dukana i siłownia to najlepszy zestaw dla faceta, który chce odzyskać dobrą sylwetkę. Co więcej, sprzedawane na siłowni odżywki proteinowe pomagające rozwijać masę mięśniową doskonale wpisują się w dietę Dukana i można nimi zastąpić niektóre posiłki.

Dieta Dukana – jakie trudności napotkałem?

Na początku trudno było mi się przestawić na przygotowywanie potraw bez tłuszczu i rezygnację z węglowodanów. Moją słabością był zawsze tłusty kebab w bułce i klasyczne kotlety schabowe. Na szczęście okazało się, że mięso przygotowywane w piekarniku lub na patelni teflonowej jest równie smaczne szczególnie, jeśli poeksperymentuje się z przyprawami. Odkryłem też ryby, które na początku wydawały mi się niezjadliwe.

Najtrudniej było zrezygnować z chipsów i piwa. Jak oglądać mecz bez tych dodatków? Na szczęście dieta Dukana przeznaczona jest dla zwykłych śmiertelników i można pić np. coca colę light i inne napoje słodzone aspartamem. W kolejnych fazach diety można pozwolić sobie na więcej niezdrowych przekąsek. Kiedy doczekałem do fazy trzeciej, gdy dwa razy w tygodniu dozwolona jest „królewska uczta” szczerze to nie miałem już ochoty na niezdrowe przekąski, nawet chipsy już mi tak nie smakowały.

Dieta Dukana to najdoskonalsza dieta dla facetów!