Najlepsze przepisy dla diety Dukana

Dieta Dukana jest tak słynna, jak niegdyś dieta doktora Kwaśniewskiego, przy czym jest od niej skuteczniejsza i zupełnie bezpieczna. Chcesz skutecznie schudnąć bez efektu jo jo? Zastosuj plan protal.

Jeśli w Twoich planach jest dieta Dukana, przepisy na potrawy są tym, co może ci zaprzątać głowę. Nie obawiaj się, przygotowywanie potraw zgodnych z dietą proteinowa jest łatwe i mało czasochłonne. Wystarczy kupić kilka przydatnych sprzętów i poznać odpowiednie przepisy.

Dieta Dukana – przepisy to nie wszystko, wyposaż kuchnię.

Dieta proteinowa wymaga, by potrawy były przygotowywane z minimalnym dodatkiem tłuszczu. Nie możesz więc pozwolić sobie na smażenie ich na oleju. Jak sobie radzić? Jedną z najlepszych inwestycji będzie z pewnością parowar. Jest to urządzenie, które pozwala przygotować potrawy zupełnie beztłuszczowo i z zachowaniem wszystkich wartości odżywczych. Na parze przyrządzisz mięso, ryby i owoce morza, warzywa oraz inne smakołyki. Skorzystają z tego także ci członkowie rodziny, którzy nie są na diecie Dukana. Przydatny sprzęt to kuchenka mikrofalowa, która pozwala szybko podgrzać produkty bez odsmażania. Jest to ważne szczególnie, gdy pracujesz i gotujesz większe porcje dań, które przechowujesz w zamrażalniku. Niezależnie od tego, patelnia zawsze się przyda. W mikrofali nie zrobisz jajecznicy lub racuchów. Przyda Ci się dobrej jakości patelnia teflonowa. Możesz na niej smażyć bez tłuszczu, lub z jego minimalnym dodatkiem. Przyda ci się olej do smażenia w spray’u, bo wystarczy jedno psiknięcie i patelnia jest pokryta cieniutką warstwą tłuszczu o minimalnej wartości kalorycznej.

Dieta Dukana – przepisy i pomysły na dobry początek dnia

Jeśli zaczynasz stosować dietę dukana, pewnie zastanawiasz się, co zjeść na śniadanie. Z obiadem nei ma problemu: steki, ryba z rusztu itp. Tymczasem rano jesteśmy przywiązani do kanapek z dodatkami, a to przecież niedozwolone węglowodany! Na szczęście doktor Pierre Dukan przewidział ten problem i zaproponował pyszne placki. Wystarczy wymieszać otręby, jajko i odtłuszczony serek, a następnie usmażyć na patelni. Pamiętaj, że przyprawy nie są zakazane, możesz więc dodać do placków cynamon lub coś pikantnego. Wolno je też posłodzić aspartamem.

Inny pomysł na śniadanie podczas planu protal to odżywka białkowa, jaką kupisz w sklepie dla sportowców. Uwaga: proszek należy wymieszać z wodą lub odtłuszczonym mlekiem, albo serwatką. Pełnotłuste mleko lub jogurt są sprzeczne z zasadami diety proteinowej. Taki koktajl może też zastąpić inny posiłek, jest też dobrym pomysłem na jedzenie w pracy.