Otręby Owsiane w Diecie Dukana

Jednym z podstawowych produktów na diecie dukana są otręby owsiane. Przyznam szczerze, że niezbyt mi smakują i nie są moim ulubionym składnikiem, ale Dr. Dukan zaleca, aby jeść je raz dziennie, 1-2 łyżki.

Zastanawiałam się dlaczego trzeba jeść otręby owsiane i dlaczego są takie zdrowe? Sięgnęłam po moją lekturę, którą stała się ostatnio książka Dr. Dukana i dowiedziałam się z niej, że otręby owsiane są ważne w tej diecie z kilku powodów.

Otręby owsiane wspomagają odchudzanie, przez (jak to wyjaśnia Dr. Dukan) to, że przechwytują część kalorii w jelicie cienkim i pociągają ze sobą do stolca.
Regulują pracę jelit. Zawarte w otrębach włókna zmieniają w jelicie swoją strukturę i ułatwiają trawienie.
Otręby owsiane są sycące. Pod wpływem wody lub innych płynów zwiększają swoją objętość w żołądku nawet 30 razy, przez co zaspokoją głód na bardzo długo.
Obniżają poziom cholesterolu.
Otręby owsiane chronią przed cukrzycą. Spowalniają przenikanie cukrów do krwi, przez co zmniejszają wydzielanie insuliny.
Chronią przed rakiem okrężnicy.

Ile otrąb owsianych trzeba jeść dziennie?

Dr. Dukan zaleca aby dzienna porcja w czasie fazy 1,2 i 3 wynosiła 2 łyżki dziennie.Ponieważ w postaci ziarenek sa dla mnie nie do przełknięcia, mam na nie świetny sposób.

Otręby owsiane miele w młynku do kawy i otrzymuję mączkę owsianą. Z takiej mączki przygotowuję coś w rodzaju naleśnika i zjadam z łososiem, wędliną, czy pieczonym mięsem.

Taki placek zastępuje mi chleb i choć nie smakuje tak samo, jest „jakimś” substytutem, który chrupiący i z dodatkami nadaje się do zjedzenia. Daje też uczucie sytości i łatwo jest się nim najeść.